SkromnoOdlično
Prispeval Boštjan Celan
Torek, 27 Avgust 2019 20:54

Zadnjih 14 dni je bilo društvo zelo aktivno, spletne objave pa dopustniške. Ampak, dragi sledilci, o vsem bomo poročali v tej objavi, s poudarkom na fotografijah in video posnetkih, da se boste lahko res vživeli v dogodke, na katerih smo prisostvovali.

Prvi takšen je bil Skok na Roglo oz kar vzpon na Roglo. Letos so se v sklopu priprav in treningov za prihajajoče Svetovno prvenstvo, udeležili vzpona in skočili na Roglo štirje naši člani, in sicer: Davorin Bukvič, Vid Murko, Blaž Berlič ter Lovro Škerget. Blaž in Vid sta skupaj narekovala tempo in prišla v cilj s čašom 51 minut ter tako osvojila 17. in 19. mesto, medtem ko Davorin Bukvič: 10. mesto ter Lovro Škerget, 8.mesto.

Že samo teden dni po vzponu na Roglo se je naš član Simon Kočnik, udeležil 14. vzpona za Kralja in Kraljico Krvavca. Vzpon je štel za Pokal slovenije, prav tako je štel za državno prvenstvo v vzponih. Dolžina trase je bila 11,7 km in 970 višinskih metrov.. Na vzponu je dosegel odlično 4. mesto v svoji kategoriji.

Zadnji resen trening pred svetovnim prvenstvom pa so naši tekmovalci opravili na 14. Vzponu na Tri Kralje. Prav tako so se vzpona udeležili tudi drugi člani društva, dve članici pa sta pot od Slovenske Bistrice do Treh Kraljev opravili peš. Kljub temu, da je šlo samo za trening so se člani povzpeli na stopničke z 1. mestom (Simon Kočnik) in 3. mestom (Gašper Javornik). Seveda pa je potrebno pohvaliti prav vse udeležence, saj so dokazali in pokazali napredek, za katerega se trudijo celotno sezono.

V društvu pa skrbimo tudi za promocijo, saj skušamo sodelovati na najrazličnejših področjih. Tako smo sodelovali v promocijskem posnetku podjetja Arcont ter prav tako promocijskem posnetku čudovite narave, ki se razprostira med Bočem in Pohorjem.